DOKOPNÁ - MINIPŘÍPRAVKA

    (trenéři Marcela Pikálková a Milan Balík s dětmi z minipřípravky)

V červnu uzavřeli svůj první rok ve fotbalové akademii (FAMT) i ti nejmenší – děti z minipřípravky. Celý rok se kluci i holky seznamovali s tím, co je to trénink, jak přežít v kolektivu ostatních dětí, jak poslouchat pokyny svých trenérů. Zkoušeli základní fotbalové i další pohybové dovednosti.

Teď při posledním setkání před prázdninami ukazovali svým trenérům i rodičům, že zvládli to základní s míčem – např. vést míč mezi kužely nebo podle pokynů trenéra. A že jsou připraveni již příští rok začít hrát zápasy a učit se základům fotbalových pravidel. Jako odměnu za snahu, vytrvalost a předvedené výkony  je  trenéři odměnili oblíbenými bonbóny  a předali jim malé dárečky (puzzle). „První třídu“ v akademii zvládli všichni na „jedničku“ a už se těší do vyšší třídy :) Původně byl naplánován i ohníček a opékání buřtů, ale velmi horký tropický den děti vyčerpal a posezení si děti i rodiče přesunuli na podzim, až se znovu sejdou po prázdninách.

       

Děti získaly to nejcennější – nové malé i velké kamarády, kluci z týmu i trenéři jim přeci rozumí a proto patří do „rodiny“, alespoň té fotbalové.